top of page
Zen Garden

התוכנית להכשרת מטפלים

אנו שואפים להכשיר ולהסמיך מטפלי שיאצו מעולים. לכן הלימוד אצלנו הוא תהליך מעמיק עם תמיכה אישית לכל אורך הדרך. במהלך ההכשרה תלמדו את רצפי התנועות של השיאצו, את התאוריה של הרפואה הסינית, את מסלולי המרידיאנים (ערוצי זרימה של חיוניות על פי הרפואה הסינית) ואיך לעבוד איתם. תרכשו ידע בסיסי ברפואה מערבית (אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה) ויכולת אבחנה המשלבת בין הידע המערבי לזה המזרחי. תפתחו מיומנות בעבודה עם אנשים, בבניית טיפול ובהתייחסות לכל רובדי החיים של האנשים שתעבדו איתם.
אך מעבר לכל זה, מנסיוננו, תעברו שינוי והתפתחות אישית במהלך הלימודים. השיאצו הוא קסם שנוגע עמוק במי שבא איתו במגע. גם רק לשם כך, מוזמנים ומוזמנות להצטרף למסע ולגלות מה הקסם הזה עושה לחיים שלכם/ן. 

מבנה הלימודים

חדש! בשנה הבאה מתוכננן להיפתח בנוסף למסלול הרגיל, מסלול לנשים בלבד!
משך התוכנית הוא שנתיים לקבלת תעודת מטפל/ת מוסמך/ת, ושנה נוספת לקבלת תעודת מטפל/ת בכיר/ה. 
בכל שבוע שיעור מרכזי של 4.5 שעות, ובנוסף כיתת תרגול ושיעור תנועה לבחירה מתוך מגוון שיעורי התנועה שלנו. קורסי רפואה מערבית מתקיימים בזמן נפרד. 
שיעורי השיאצו מתקיימים בקבוצות קטנות עם מורה וותיקה ומנוסה ושני אסיסטנטים/יות. התלמידים מוזמנים להשתתף בכיתת תרגול עם מתרגל/ת כדי לעזור בהפנמת הלמידה. במהלך השנה תיחשפו למורים נוספים מהצוות. המעטפת הזו מאפשרת לקבל יחס אישי ומענה לצרכים שעולים במהלך הלימודים. 

DSC06324.jpg
DSC06749.jpg

לימוד מסורתי מעגלי

לימוד השיאצו הוא דרך שאפשר ללכת בה עוד ועוד. היא תמיד פותחת אופקים חדשים של הבנה והפנמה. אנו שואבים השראה מדרך הלימוד המסורתית ביפן. השיעורים נפתחים תמיד בעבודה תנועתית. בשנה א נלמד ונתרגל את שלושת רצפי התנועות של השיאצו (קאטות).  נחזור ונתאמן על הקאטות שוב ושוב לאורך שנות הלימוד כאשר בכל פעם נוסף עוד רובד של למידה. קצב ההפנמה הוא אישי ואנו מעודדים את התלמידים לחזור על שנת לימודים או על חלקים מתוכה לפי המקום האישי שלהם. 

שנה א'

בשנה הראשונה נכיר את יסודות הזן-שיאצו. נלמד את שלוש הקאטות (רצפי התנועות של המטפל): כאשר המטופל בשכיבה על הבטן; בשכיבה על הגב ובשכיבה על הצד. נתחיל לטפח את איכות המגע ונכיר את יסודות התאוריה של הרפואה הסינית: צ'י, יין-יאנג, המערכות הפנימיות ("זאנג - פו") ומבוא לתאוריות חוסר- עודף ("קיו" "ג'יטסו"). בתחום הרפואה המערבית נלמד קורס אנטומיה. 

שנה ב'

בשנה השנייה נחזור על הקאטות, נעמיק ונלמד את המסלולים האנרגטיים על פי מפת המרידיאנים המורחבת של מסונגה וכיצד מגיעים אליהם במנחים השונים. נכיר את נקודות הדיקור החשובות וכיצד לעבוד איתן במגע. נרחיב את לימודי התאוריה של הרפואה הסינית עם תאוריית חמשת המעברים: ההיבטים הפיסיים והפסיכולוגיים הקשורים לקוסמולוגיה של הרפואה הסינית המסורתית, זיהוי דפוסים של יחסים פתוגניים ותהליכי התפתחות והחלמה. נרכוש כלים של אבחנה בהתבוננות, בתשאול ובמגע בבטן (הארה). בתחום הרפואה המערבית נלמד קורס פיזיולוגיה. לבסוף, נתרגל בניית טיפול ונתנסה במהלך טיפולי שלם.

DSC06360.jpg

הסמכה

במהלך הלימודים תעברו מספר מבדקים ותתבקשו לבצע משימות שונות: משימות כתיבה קצרות, התנסות במתן טיפולים והגשת דוחות טיפול, קבלת סדרת טיפולים ממטפלים מנוסים ועבודת גמר אישית. לאחר הגשת כל משימות הלימודים ואישורן, תוכלו לגשת למבחן הסמכה אישי. 

_MG_7867.JPG

שנה ג' - שנת התמחות

בשנה השלישית תקבלו תמיכה בצעדיכם הראשונים כמטפלים ומטפלות. עיקרה של השנה הוא קליניקת הסטאז' שבה תקבלו מטופלים לסדרות של טיפולים בליווי הדרכה קבוצתית ואישית. בנוסף, תעניקו טיפולים באחד מהמוסדות לאנשים עם צרכים מיוחדים שאנו עובדים איתם. 
שיעורים שבועיים ממשיכים ובהם: הרחבה והעמקה של ידע מעשי בזן-שיאצו, שילוב נקודות לטיפול בסימפטומים ספציפיים, תאוריה של רפואה סינית - שמונת העקרונות ושש השכבות. בתחום הרפואה המערבית נלמד קורס פתולוגיה. נעמיק במשמעות של יחסי מטפל-מטופל ובהתמודדות עם דילמות מקצועיות, אתיות ובין-אישיות בטיפול. 
שנה זו פתוחה גם לבוגרים של בתי-ספר אחרים עם השלמות מתאימות. 

DSC06315.jpg
tree1.png
tree1.png
Anchor 1
bottom of page