top of page
Zen Garden

שיעורי תנועה

תרגול תנועה בתרבות המזרח הוא חלק בסיסי מאורח החיים המאפשר טיפוח של חיוניות, בריאות ואריכות ימים. כל מורי התנועה שלנו הם בוגרי התוכנית להכשרת מטפלים המלמדים ומתרגלים לאורך שנים. מוזמנים להצטרף. זמני השיעורים בתחתית העמוד. 

סיישין קיטאידו

סיישין קיטאידו היא שיטה הנמצאת על התפר בין אמנויות הלחימה והתנועה. סיישין קיטאידו מבוססת על החכמה הגופנית והעוצמה של אמנויות לחימה יפניות ויש בה מהחופש והספונטניות של שיטות תנועה מערביות.
מכיוון שסיישין קיטאידו אינה עוסקת בלחימה, והגנה עצמית אינה המטרה שלה, הרי שהאימון מתייחס לקשת רחבה - החל ביעילות הטכניקה, דרך עושר הביטוי שתנועה מאפשרת, וכלה בתהליך של גילוי עצמי והליכה אל מעבר לגבולות ולדפוסים מוכרים. באימון קיטאידו נפתחת בפני המתאמן ההזדמנות להתנסות בספקטרום תנועתי רחב- הן פתוח יאנגי ומתפרץ, והן ייני, פנימי ופורמלי, וכך לפגוש את הגבולות שלו, ולחצות אותם.
 
מורה: אורנית ארנון
ליצירת קשר: 0523277773 ornitarnon@gmail.com
מתאמנת באמנויות הלחימה כעשרים וחמש שנה, תלמידה של אביב טטרסקי ואפרת ארזי,
מאמנת מוסמכת בקיטאידו, חוקרת ומשלבת בין הטיפול והתנועה.
מטפלת מוסמכת בזן שיאצו, בוגרת "מגע" , אסיסטנטית ומתרגלת.

_22_0167.jpg
צי קונג.JPG

צ'י קונג

צ'י קונג הוא שם כללי לסדרות התנועה שנוצרו בהשראת הרפואה הסינית המסורתית ואפשר אפילו לראות בהם מעין רפואה מונעת. אם הדיקור פותח חסימות לאורך תעלות האנרגיה, הרי שהתנועות של מתרגל סדרת הצ'י קונג מונעות מן החסימות להיווצר. אימון קבוע תורם לבריאות הגופנית, ליציבות הנפשית.

מורה: רונית מלכין
ליצירת קשר: ronitmalkin@gmail.com 0524256266
בשיעוריה משלבת דינמיות תנועתית, ובתוכה תחושת התרחבות וזרימה, לצד השקט, שמאפשר התבוננות פנימית עמוקה בתחושות שנחוות במהלך התרגול.
רונית מלכין מורה לצ'י קונג, תלמידתם של כריס מכאליסטר וד"ר אלן פיטפילד. בוגרת ביה"ס 'מגע', מטפלת מוסמכת ומורה לשיאצו בביה"ס. 

מורה: רעות בר גיל
ליצירת קשר: Reut.guy@gmail.com 0523664031
בשיעוריה מתורגלים סדרות של תנועות בנות אלפי שנים לצד סדרות מודרניות. התרגול עדין וקשוב בדגש על תשומת לב ומודעות לגוף ולתודעה, עבודה מתוך נוחות, וחוויה של חיבור לחוויית הגוף, לאדמה ולשמים. 
רעות בר גיל מתרגלת צ'י קונג שנים רבות, מורה מוסמכת. תלמידתו של כריס מקאליסטר. מטפלת וותיקה בשיאצו ורפואה סינית, בוגרת ביה"ס 'מגע' וחלק מצוות ההוראה וההדרכה של ביה"ס.
 
מורה: נעמה ציפרוני
ליצירת קשר: 0525593000 naama.cifrony@gmail.com
בשיעוריה מתרגלים את סדרת "שמונה יריעות המשי" ומפנימים את עקרונות הצ'י קונג: האיטיות, השקט, הבסיס שהולך ומתייצב ברגלים, זקיפות עמוד השדרה, קצב התנועה שמהדהד את פעימות הלב, וכן - 
האיברים שנשמעים למרכז, המרכז שמנהיג את האיברים - ותשומת הלב (האי -ניין) שמדריכה ועוקבת אחר הפעולות, התנועות והעקרונות.
נעמה היא תלמידתה של מיצ'יקו ניטובה כבר 24 שנים והיא מתאמנת בצ'י קונג ובטאי צ'י.

מורה: טל שני
ליצירת קשר: 0545454580
talshadanceshiatsu@gmail.com
מטפלת רגשית (תרפיה בתנועה MA, מנחה ב-"דרך העומק"), מטפלת שיאצו בכירה, מורה לתנועה ולצ'י קונג, רקדנית ויוצרת. חוקרת את החיבורים הנרקמים בין האהבות האלה, וניזונה מההקשבה להן.

טאי צ׳י צ׳ואן

טאי צ׳י צ׳ואן הינה אמנות לחימה סינית עתיקה המבוססת על עקרונות הטאואיזם ורפואה סינית, השואפים להחזיר את המתרגל למצב טבעי של הרמוניה עם עצמו והסביבה.
באימון נלמד רצף של תנועות איטיות וזורמות המשמשות גם לבריאות וגם ללחימה.
התרגול מחזק את הגוף והמערכת החיסונית, מקנה יציבה נכונה, גמישות, קואורדינציה ושיווי משקל, משפר יכולת ריכוז ומשמש כרפואה מונעת
 
מורה: יבגני מרקל
ליצירת קשר: ymarkel@yahoo.com 0544824065
יבגני מרקל לומד ומתרגל טאי צ׳י ואמנויות לחימה סיניות פנימיות מעל 20 שנה, תלמיד של בנימין דוידסקו.
משנת 2007 מדריך מוסמך מטעם האקדמיה הבין לאומית לאמנויות לחימה, מלמד טאי צ׳י וצ׳י קונג באיזור ירושלים ומודיעין

taichi.jpg
Karate Practice_edited.jpg

קראטה

קראטה דו: דרך היד הריקה. הקראטה היא אמנות לחימה מסורתית שמקורה באוקינאווה, יפן. 
KDS- קראטה דו שוטוקאי, הוא זרם בתוך עולם הקראטה שפותח על ידי מיטסוסוקה הראדה סנסיי, תלמידם של ג'ישין פונקושי, טושיו קמאטה, ושיגרו אגאמי. 

איכות התנועה בקראטה מבוססת על פיתוח פלג הגוף התחתון כבסיס יציב ומקורקע, ופלג גוף עליון משוחרר וזורם. את תנועת הגוף כולו מוביל מרכז הגוף, האגן. כך שהתנועה והפקת הכח  הן שילוב של קרקוע ושחרור גם יחד. לצד פיתוח האיכויות הגופניות של קרקוע, מירכוז וזרימה, תרגול הקראטה מאפשר מפגש מרתק עם האתגר של חיבור הגוף והתודעה. התרגול באימונים מורכב מתרגול אישי, קבוצתי, ותרגול בזוגות. כל זה מאפשר תרגול של נוכחות שקטה וקשובה בגוף, בשיח מול עצמי, מול פרטנר.ית ומול העולם.
 
מורים: 
יוסי אפלבום- אלעד: דאן 3 054-311-0079
שירה לנגר: דאן 3 054-998-9092

יוגה

שיעורי היוגה שלנו מציעים דרך חדשה להתבונן על הגוף בתוכו אנחנו חיים, על האופן בו אנו נושאים אותו, משתמשים בו ונעים בתוכו. אנחנו מלמדים להקשיב, לדייק ולהרפות. מתוך אלה צומח גוף יותר בטוח בעצמו, היציבה משתפרת, השרירים מתחזקים ומתגמשים. אנחנו עובדים עם מערכת הנשימה ומלמדים אותה להכיל יותר, להזרים חמצן נוסף לתאים השונים. אנחנו מציעים לימוד מדיטציה וחוויה של שקט. אבל הכי חשוב – דרך השימוש במערכות השרירים, השלד והנשימה אנחנו מלמדים להתייחס לגוף שלנו בכבוד. למצוא מקומות נעימים בתוכו ומרחבים של שקט ויציבות. שיפור היציבה, גוף חזק וגמיש, נשימה מלאה ותחושת בריאות הם רק הבונוס, תוצרי הלוואי. אם זה נשמע לכם מעניין, זה מתאים לכם. בואו לפגוש את עצמכם!
למגע ולמרכז נווה שאנן ליוגה היסטוריה משותפת. כשהתחלנו את פעילותנו השיעורים שלנו התקיימו בביתה של אורית סן-גופטה, מהראשונות שהביאו את היוגה לארץ ומפתחת גישת הויג'ננה יוגה. אורית הקימה לפני שנים את מרכז נווה שאנן ליוגה והכשירה דורות של מורים שחלקם מלמדים היום במרכז. אנו ממליצים מאד להצטרף לשיעורים. תלמידי מגע מוזמנים על בסיס מקום פנוי. לפרטים יש לפנות למשרד 054-2630558

yoga2.jpg
bottom of page