תכניות למטפלים תשפ"ג


 
קהילת בוגרים יקרה, 
כידוע, לימודי השיאצו הם דרך מתמשכת ההולכת ומעמיקה. השנה אנו פותחים מספר אפשרויות למטפלים:
א. תוכנית סדנאות מגוונות לבחירתכם
ב. קבוצת הדרכה שתיפגש פעם בחודש
ג. תכנית לימודי המשך מתקדמים לנשים המשלבת שיעורי העמקה בשיאצו עם מפגשי הדרכה
אנו רואים בכל הדרכים האלה אפשרות להמשיך ולהתפתח יחד כקהילה מקצועית, להעמיק את הקשרים בינינו ואת הידע האישי והמשותף. מקווים מאד שתמצאו בתוך המגוון הזה את הדרך שלכם ומצפים להיפגש בקרוב!
צוות מגע

מספר המקומות מוגבל, אנא הקדימו להירשם!

למידע נוסף או להרשמה צרו קשר:

לטופס ההרשמה כאן

או במייל maga@maga.org.il

הנחות

לנרשמים עד לתאריך 31/10/22 לשלוש סדנאות ומעלה; למשתתפי קבוצת ההדרכה; למשתתפות תכנית ההמשך לנשים: הנחה של 50 ש"ח על כל סדנה.

סדנאות למטפלים

עבודה עם הקיו שבתוך הקיו - סדנת שני מפגשים עם מרב מזא"ה
בסדנה של שני מפגשים נלמד ונתרגל כלים שלמדתי מתוך העבודה שלי לאורך השנים עם דגש על בניית טיפול.
מפגש ראשון: שיקולים בבחירת סדר האיברים לעבודה, מציאת נקודת הקיו שבתוך מרידיאן הקיו, החזקה שלה עם יד האם ועבודה על שאר המרידיאן במגע ובמתיחה עדינה עד להתחלה של התמלאות.
מפגש שני: שילוב של עבודה על הג'יטסו יחד עם הקיו שבתוך הקיו, שילוב של כמה מרידיאנים בטיפול אחד.
הסדנה מיועדת לבוגרי שנה ב לפחות ודורשת הכרות בסיסית עם מרידיאנים ואבחנת הארא.

מועדים: ימי חמישי, 17/11/22; 1/12/22, 16:00-20:30
מחיר: 550 ש"ח

להקשיב לעומק: מגע, מילה, רגש, תנועה - עם טל שני
כמטפלת שיאצו, אני שואלת את עצמי מהו המינון והחיבור הנכון בין מגע ומילים במפגש הטיפולי. לפעמים התשובה ברורה ואינטואיטיבית, ולעתים השאלה הזו מבקשת הקשבה וחקירה.  נבחן ביחד מקומות גלויים וסמויים בהן מתחברות המילים למגע. ננסה לחבר בין השיחה בתחילת המפגש הטיפולי ובסופו, לבין זמן המגע שמתרחש על המזרון. נבדוק איך למצוא את המילים המתאימות בשיחה עם המטופל. נחפש יחד כיצד להעמיק את ההקשבה שלנו לעצמנו ולמטופלים. נתרגל שיאצו בשילוב עם תרגולים המבוססים על תחומי ידע נוספים, קשיבות (מיינדפולנס), Somatic Experiencing והתמקדות, תנועה אותנטית, ו"דרך העומק". נתנסה בחיבור בין ההקשבה האנרגטית העמוקה של השיאצו, לבין הקשבה רגשית-גופנית דרך שיחה ותנועה. נתרגל "הקשבה טובה" כבסיס ראשוני לתהליכי ריפוי, ונחקור את הקשר שלה למגע שלנו ולעבודתנו בשיאצו. 
 
מועד: יום חמישי, 29/12/22, 16:00-20:30
מחיר: 300 ש"ח
לדבר בשפת הגוף: תקשורת מילולית בשיאצו - עם רעות גיא בר-גיל
העבודה הגופנית בשיאצו מעוררת לעיתים קרובות תחושות אשר נושאות איתן תכנים רגשיים. לאורך שנות עבודתי אני מוצאת שהאפשרות להיות בתקשורת מילולית עם התכנים הללו מעמיקה את החיבור של המטופל לעצמו ואת החיבור בינינו. מתוך החיבור הזה נובעת תנועה פנימית משמעותית שמעוגנת בתנועה של הצ'י ומתבטאת בשינויים עמוקים אצל המטופלים שלנו.
בסדנה של שני מפגשים נתוודע לשפה מוכוונת גוף (על בסיס גישות ה- Focusing ו- Clean Language) ולאפשרויות הגלומות בשימוש בה בשילוב שיאצו. נלמד כמה הזמנות פשוטות שנוכל להציע למטופלים באופן כזה שחובר לעבודה שלנו עם הצ'י ומעצים אותה (ואינו מסיח את הדעת ממנה). נחווה על עצמנו את השילוב הזה בהתנסויות מעשיות בזוגות וניעזר בתרגולים ושיתוף כדי להטמיע את השפה הזו לשימוש בחדר הטיפולים.

מועדים: ימי רביעי, 1/3/23; 15/3/23, 9:30-15:00
מחיר: 650 ש"ח
לימוד הזונז (zones- רצועות רוחב) - סדנת שני מפגשים לנשים עם אילת צוקרמן 
סדנה של 2 מפגשים בה נלמד את הזונז על הגפיים לטובת העמקה של איכות המגע ואיכות ההקשבה. בנוסף, וכ״תנאי״ לאלה, נחזור ונתעכב על אירגון הגוף שלנו.
הסדנה היא חלק מתוכנית לימודי ההמשך לנשים, אך פתוחה גם לנשים נוספות.

מועדים: ימי רביעי, 19/4/23; 3/5/23, 9:30-15:00
מחיר: 650 ש"ח
שמונת המרידיאנים המיוחדים בשיאצו ובצ'י קונג - סדנת ארבעה מפגשים עם רונית מלכין ונעמה עמיאור
בנוסף ל-12 המרידיאנים המשויכים לאיברים הפנימיים, אותם אנחנו מכירים היטב מלימודי השיאצו, יש לנו גם 8 מרידיאנים מיוחדים! כשמתחילים לחקור אותם, נראה שהם באיזשהו אופן עמוקים יותר, קשורים לאנרגיות ולמבנים הראשוניים של הגוף, ויכולים לשמש גם כמערכת תומכת ומזינה למערכת המרידיאנים הרגילה. נגלה אותם ואת האופנים בהם ניתן לעבוד איתם בשיאצו. 

מועדים: ימי רביעי, 10/05/23; 17/05/23; 31/05/23; 07/06/23. 9:30-14:00.
מחיר: 1150 ש"ח

סדנאות שיאצו לתלמידים ובוגרים עם כריס מקאליסטר (שבדיה)
מועדים: 16-18 ביולי


קבוצת הדרכה עם רעות גיא בר-גיל

בואו להיות חלק מקבוצת הדרכה תהליכית למטפלים. בקבוצה ניצור יחד מרחב משותף קשוב ותומך שבו תוכלו לשתף מורכבויות, תחושות ושאלות שעולות במרחב הטיפולי, ולקבל הקשבה והדהוד שמתוכם צומחות בהירות, התרחבות ואפשרות לשינוי. כמטפלות ומטפלי שיאצו אנחנו פוגשים בחדר הטיפולים נושאים שיכולים להשפיע עלינו באופן עמוק, להפעים, להסעיר, לטלטל, לעורר ספקות או שאלות. לרוב, אנחנו נותרים לבד עם כל אלה. הדרכה קבוצתית היא רשת של תמיכה וליווי. היא מאפשרת לכל אחד להעמיק בתהליך שלו כמטפל, לקבל פרספקטיבה ולהגיע לתובנות חשובות. זהו חלק חשוב מהצמיחה המקצועית והאישית שלנו, שלאורך זמן מאפשרת לנו להחזיק תהליכים מורכבים ועמוקים יותר.  לא פחות מזה, זה חשוב למען המטופלים שלנו. כדי שנוכל להיות שם עבורם במלואנו, נוכחים ומודעים, עם לב פתוח ופנוי.
המפגשים יתקיימו אחת לחודש ובכל מפגש נפגוש לעומק את מה שמעסיק אותנו כמטפלים באותו זמן דרך שיתוף, הקשבה, הדהוד ועיבוד. התכנים יעלו בכל פעם ממה שחי ומבקש תשומת לב אצל המשתתפים. נפגוש נושאים כמו גבולות, הזדהות, ערך עצמי, מופעלות רגשית ועוד. בואו להרגיש את כוחה המחזק של השותפות לדרך.

הקבוצה תיפגש 8 מפגשים אחת לחודש למשך שעתיים
בימי ראשון 19:30-21:30. קביעת העיתוי הסופי תיעשה בשיתוף הנרשמים, כך שאם מעניין אתכם אך הזמן לא מתאים כדאי מאוד ליצור איתנו קשר בהקדם

עלות: 1280 ש״ח; 160 שח בלבד למפגש!
 

תוכנית לימודי המשך מתקדמים בשיאצו לנשים

התוכנית נוצרה כהמשך לקבוצת הנשים שלמדו במגע תוכנית מיוחדת של שנה ג', אך פתוחה למצטרפות חדשות. היא נותנת מקום ללימוד, העמקה ותרגול של שיאצו ורפואה סינית, יחד עם ליווי לשאלות העולות מתוך הקליניקה. 10 מפגשים יתקיימו כאחת לחודש בימי רביעי בבוקר ויכללו שני סוגי שיעורים לסירוגין:
  • שיעורים מעשיים עם רונית מלכין ואילת צוקרמן: יהיו בנויים מסדרת סדנאות קצרות, ומסדנה אחת ארוכה יותר, בהם נחזור ונתרגל תכנים מוכרים, וגם ניגע, נחקור ונלמד תכנים חדשים, שפחות יצא לנו לגעת בהם במהלך הלימודים הרגילים שלנו.
  • שיעורי הדרכה עם טל שני: בהם תהיה אפשרות להביא שאלות מתוך הקליניקה, דיוני מקרה מלאים או וינייטות (שאלות קצרות מתוך חדר הטיפולים), ולעסוק בנושאים המלווים את כולנו בקליניקה, ונוגעים ביחסי מטפל-מטופל.

התוכנית מיועדת לבוגרות שנה ג׳ של ׳מגע׳.
בוגרות שנה ב׳, ובוגרות של בתי ספר אחרים, לפי ריאיון אישי.

לפרטים נוספים ומועדים כאן


עלות: 2,500 ש"ח לעשרה מפגשים, סך הכל 47 שעות.

על המנחות

(לפי סדר א'-ב')

אילת צוקרמן
מלמדת ב״מגע״ מזה כ-30 שנה. מתרגלת סיישן קיטאידו ובוגרת קורס מורי פלדנקרייז.

טל שני
מטפלת רגשית (תרפיה בתנועה MA), מטפלת שיאצו בכירה, מורה לתנועה ולצ'י קונג, רקדנית ויוצרת. חוקרת את החיבורים הנרקמים בין האהבות האלה, וניזונה מההקשבה להן. מורה ומדריכה בשנה ג' בבית הספר מגע,  ומנהלת את קליניקת הסטאז' של בית הספר.

מרב מזא"ה
תומכת בתהליכי ריפוי וצמיחה בעזרת שיאצו, התאמת תזונה, צמחי מרפא ועוד. ב'מגע' למדה החל משנת 1996, מלמדת ושותפה בצוות הניהול. מחברת הספר 'מי זאת עֹלה מן המדבר, שיר השירים - חידה על אהבה וחופש'.

נעמה עמיאור
מטפלת בשיאצו ורפואה סינית. מלמדת ב'מגע' 20 שנה. מתמחה בטיפול בנשים ובליווי תהליכים רגשיים.

רונית מלכין
מטפלת בשיאצו ומורה לצ׳י גונג ולשיאצו. עוסקת בשיאצו ובתנועה משנת 2002.

רעות גיא בר-גיל
מטפלת וותיקה ומורה לשיאצו, רפואה סינית וצ'י קונג. מדריכה וותיקה ב'מגע', לוקחת חלק בקבוצות הדרכה שונות שנים רבות. משלבת בעבודתה את שפת ההתמקדות שהיא שפה של חיבור והקשבה פנימה לגוף.
 
מעוניינים בייעוץ לימודים אישי? זקוקים למידע נוסף?
התקשרו עכשיו: 052-4020557 או מלאו את הטופס הקצר שלפניכם:
    

בית-ספר מגע
לימודי שיאצו
כתובתינו: רח' חזקיהו המלך 17, ירושלים
ייעוץ לימודים אישי: 052-4020557הצהרת נגישותמפת אתרמתעניינים בלימודי רפואה אלטרנטיבית? הכירו את השיאצו