מהישרדות להירגעות | רוני גלבוע

01.03.2019
 
 מהישרדות (Fight or Flight) להרגעות (Rest & Digest)

רקע 
החיים במאה ה- 21 מאופיינים במתח רב, בעשיה מאתגרת ולעיתים אף בטראומה, חרדות וחוסר שקט. דבר זה משפיע עמוקות על מצבינו הנפשי, הרגשי והמנטאלי ומתבטא באופנים שונים בגוף ובנפש: במחושים שונים ובכאב, במחסור מתמשך בשינה משמעותית, בבעיות במערכת העיכול, בדאגה וחרדה, במתח מצטבר ובמערכות היחסים שלנו עם הקרובים לנו ועם עצמינו. מדענים ורופאים מגדירים את ה-סטרס כאחד מה"רוצחים" השקטים של זמננו. על כן מציאת דרכים להכלה והתמודדות עם האתגרים של החיים המודרניים חיונית לאיכות חיינו.
 
תכנית הסדנה
בסדנה בת 4 מפגשים נערוך הכרות עם הפסואס – 'שריר הנפש' הקשור להישרדות - ועם עצב הואגוס – 'המאפשר wellbeing' - ונבחן את הקשר ביניהם. נתרגל טכניקות טיפול ותרגול שונות המשלבות עיסוי תאילנדי, שיאצו ועבודת פאשיה, על מנת להרגיע, לשחרר ולהגמיש את טווח התנועה של הפסואס, לעורר את עצב הואגוס ולהעמיק את הטונוס והגמישות שלו. במשך שנים ארוכות של טיפול במרחב האונקולוגי באנשים המתמודדים עם מחלה מסכנת חיים ובני משפחותיהם, רכשתי תובנות טיפוליות רבות לגבי התוצאות המורכבות של אורח החיים רווי המתח והחרדה שלנו. סדרת המפגשים הזאת מתרגמת את התובנות האלה אל המרחב הטיפולי תוך שימוש משולב בטכניקות מגוונות שמקורן בשיאצו, עיסוי תאילנדי, עבודת פאשיה, הכרת תודה וחמלה. בסדנה המשתתפים ירכשו מיומנויות שימושיות ויעילות שיעשירו את ארגז הכלים הטיפוליים שלהם וישמשו אותם מידי יום במרחב הטיפולי. 

מפגש ראשון
הזמנה לשיוואסנה. אחד האספקטים המרתקים במפגש הטיפולי הוא המעבר של המטפל והמטופל גם יחד לנינוחות הטיפולית שבה שניהם נמצאים במרחב קשוב, מכיל, מקבל ונוכח. הזמנה לשיוואסנה – כשמה כן היא – קאטה טיפולית המאפשרת למטופל להירגע אל תוך המרחב הטיפולי ולהשאיר את ה- mind מחוץ לדלת.

מפגש שני
שריר הפסואס (Psoas). מי הוא, מה הוא, היכן הוא, איך נבין אותו, איך הוא משפיע ברבדים שונים ומורכבים על המערכות הסימפטטיות והפרה-סימפטטיות. איך להגיע אליו, איך להניע אותו, להרגיע אותו, להרחיב ולהעמיק את יכולותיו.

מפגש שלישי
עצב הואגוס (Vagus Nerve). מי הוא, מה הוא, איפה הוא, איך הוא קשור ומשפיע על המערכות השונות בגוף, איך לעבוד איתו על מנת לאפשר לואגוס טווח, טונוס ומנעד.

מפגש רביעי
שוזרים הכל ביחד דרך הנשימה. החיבור המופלא בין הפסואס לואגוס דרך טכניקות טיפול משולבות.
  
להרשמה יש למלא את הטופס מטה
 
מועדים
הסדנה מורכבת מ-4 מפגשים, בימי שישי בשעות 13:00-16:30 (18 שעות לימוד אקדמיות):
מפגש 1 - 01.03.2019
מפגש 2 - 08.03.2019
מפגש 3 - 15.03.2019
מפגש 4 - 29.03.2019
 
מקום 
בית ספר מגע, רח' חזקיהו המלך 17, ירושלים.

עלות והרשמה
850 ש"ח
 
להרשמה יש למלא את הטופס מטה
 
מדיניות ביטולים לסדנאות
ביטול של למעלה משבועיים מתחילת הסדנה יישא בעלות של 15% ממחיר ההרשמה. ביטול בתוך שבועיים מתחילת הסדנה יישא בעלות של 50% ממחיר ההרשמה. לא יינתן החזר תשלום שבוע מתחילת הסדנה.
במידה ויחליט ביה"ס על ביטול הסדנה יוחזר מלוא הסכום לנרשמים, בתיאום אישי ומראש.

על המנחה
רוני מטפלת בשיאצו ועיסוי תאילנדי ומלמדת עיסוי תאילנדי, שיאצו ומה שביניהם מאז 2005. במשך השנים שילבה טכניקות נוספות של אוסתאו-תאי ועבודת פאשיה ואת התובנות של מוריה לדרך: דוד לוט (צרפת), פישט בונטאמו (צ'יאנג מאי), נעם טירולר (ישראל) וכריס מקאליסטר (שבדיה). במהלך 10 שנות טיפול וניהול ועבודתה כמנכ"לית של המרכז לסיוע הוליסטי ע"ש יורי שטרן פיתחה את תכנית ההכשרה של העמותה שמטרתה להקנות למטפלים מדיסציפלינות שונות כלים לטיפול במרחב האונקולוגי. מלמדת טכניקות מגע לטיפול בחולי סרטן ובני משפחותיהם מאז 2007.
 
להרשמה יש למלא את הטופס מטה

 
מעוניינים בייעוץ לימודים אישי? זקוקים למידע נוסף?
התקשרו עכשיו: 052-4020557 או מלאו את הטופס הקצר שלפניכם:
    

בית-ספר מגע
לימודי שיאצו
כתובתינו: רח' חזקיהו המלך 17, ירושלים
ייעוץ לימודים אישי: 052-4020557הצהרת נגישותמפת אתרמתעניינים בלימודי רפואה אלטרנטיבית? הכירו את השיאצו