שיעורי תנועה

ברפואת המזרח התפתחו במשך אלפי שנים דרכים מדויקות לחוש ולאבחן את התנועה הפנימית של האדם הפונה לטיפול. נעשה שימוש בשאלות, בהתבוננות, בהקשבה עמוקה - בכל החושים. ב'מגע' אנו לומדים דרכים אלו ומתמקדים בכלי האבחון העיקרי בשיאצו: מגע.

אנו נותנים משקל רב לתחושת הצ'י (ביפנית Ki, האנרגיה או החיוניות) ומתבוננים בצורה בה היא מתפרצת, זורמת ונתקעת. אנו לומדים לחוות ולחוש צ'י באמצעות רצף התנועות והמגע של השיאצו ובאמצעות תרגול עצמי ותרגול בזוגות של תנועה רוגעת או דינמית, תרגול המבוסס על אמנויות תנועה רכות סיניות ויפניות כמו צ'י-קונג, סיישין- קיטאידו וכן מדיטציה. כמו כן, התנועה מאפשרת להתרכז, לנשום, להיפתח ומסייעת להישמר מפגיעות פיזיות ומנטליות.

מערכת שיעורי תנועה לשנת הלימודים תש"פ: 

 מורה שיעור
 יום  שעות  מקום
רונית מלכין צ'י קונג א' 08:30-09:45 גן השושנים (ליד תיאטרון ירושלים)
  צ'י קונג ד' 18:30-20:00 בית ספר אדם
 נעמה ציפרוני צ'י קונג א' 18:00-19:45 טוביה בן חפץ 11, ירושלים
  צ'י קונג ב' 09:30-11:00 רשב"ג 27, ירושלים
  צ'י קונג ד' 09:30-11:00 טוביה בן חפץ 11, ירושלים
  צ'י קונג ד' 16:30-18:15 טוביה בן חפץ 11, ירושלים
תומר בשן צ'י קונג ג' 08:30-09:45 פארק הירקון, תל אביב
עדי רזאל יוגה ג' 07:45-09:00 בית ספר מגע
  יוגה ד' 20:15-21:30 בית ספר מגע
רעות בר גיל צ'י קונג ד' 08:30-09:30 צור הדסה
מיכאל שחרור צ'י קונג ד' 08:15-09:15 גן השושנים (ליד תיאטרון ירושלים)
ערן קרניאלי סיישין קיטאידו ד' 08:30-09:30 פארק דניה
יניב פסו תנועה-נשימה-תודעה ב' 14:30-15:45 בית ספר מגע
  צ'י קונג ה' 14:30-15:45 בית ספר מגע
 

סיישין קיטאידו

סיישין קיטאידו היא שיטה הנמצאת על התפר בין אמנויות הלחימה והתנועה. סיישין קיטאידו מבוססת על החכמה הגופנית והעוצמה של אמנויות לחימה יפניות ויש בה מהחופש והספונטניות של שיטות תנועה מערביות.


מכיוון שסיישין קיטאידו אינה עוסקת בלחימה, והגנה עצמית אינה המטרה שלה, הרי שהאימון מתייחס לקשת רחבה - החל ביעילות הטכניקה, דרך עושר הביטוי שתנועה מאפשרת, וכלה בתהליך של גילוי עצמי והליכה אל מעבר לגבולות ולדפוסים מוכרים. באימון קיטאידו נפתחת בפני המתאמן ההזדמנות להתנסות בספקטרום תנועתי רחב- הן פתוח יאנגי ומתפרץ, והן ייני, פנימי ופורמלי, וכך לפגוש את הגבולות שלו, ולחצות אותם.
 
ליצירת קשר: 0524020557 karnieli1@gmail.com
בוגר 'מגע', מטפל בשיאצו ומתאמן בקיטאידו למעלה מעשר שנים. מורה לקיטאידו ולשיאצו. 
במהלך השנה יושם דגש על תהליך בניית מרכז גוף יציב ותומך וקלילות דינאמית ביציאה אל מרחבים לא מוכרים.

צ'י קונג

צ'י קונג הוא שם כללי לסדרות התנועה שנוצרו בהשראת הרפואה הסינית המסורתית ואפשר אפילו לראות בהם מעין רפואה מונעת. אם הדיקור פותח חסימות לאורך תעלות האנרגיה, הרי שהתנועות של מתרגל סדרת הצ'י קונג מונעות מן החסימות להיווצר. אימון קבוע תורם לבריאות הגופנית, ליציבות הנפשית.
שיעורי הצ'י קונג ניתנים על ידי חמישה ממורי בית הספר: מיכאל שחרור, רונית מלכין, תומר בשן, רעות בר גיל ונעמה ציפרוני. כל מורה מלמד סדרת תנועות שונה ובדרכו הייחודית.
 
 
ליצירת קשר: michael.shachrur@gmail.com 0546410845
פולדאנפולד (FoldUnfold QiGong) עוסק בקיפול הגוף ופריסתו במרחב באופנים שונים תוך יצירת קשר למרכז הגוף. הוא מציג תפיסה חדשה, בהירה וחוויתית של יין ויאנג המבוססת על הבנת ארגון מפרקי הגוף בכמה אופנים בסיסיים. פולדאנפולד עוסק בקשר בין ארגון התנועה לזרימת האנרגיה, לפונקציונאליות ולהבעתיות תנועתית. רצף המאחד את הפיסי, האנרגטי, הנפשי והתקשורתי.
מיכאל שחרור מפתח שיטת פולדאנפולד, מוסמך ומלמד BMC (אנטומיה חוויתית ותנועה התפתחותית), תנועה ואילתור בתנועה. בעל נסיון רב באמנויות הצ'י: צ'י קונג, זן-שיאצו (בוגר 'מגע') וסיישין-קיטאידו, תואר שני בקומפוזיציה במחול מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

מורה: רונית מלכין
ליצירת קשר: ronitmalkin@gmail.com 0524256266
בשיעוריה משלבת דינמיות תנועתית, ובתוכה תחושת התרחבות וזרימה, לצד השקט, שמאפשר התבוננות פנימית עמוקה בתחושות שנחוות במהלך התרגול.
רונית מלכין מורה לצ'י קונג, תלמידתם של כריס מכאליסטר וד"ר אלן פיטפילד. בוגרת ביה"ס 'מגע', מטפלת מוסמכת ומורה לשיאצו בביה"ס. 
 
מורה: תומר בשן
ליצירת קשר: tomerbashan29@gmail.com 0546601656 
תומר מטפל בתנועה ובמגע בשילוב בין גישות מזרח ומערב. עוסק למעלה מחמש עשרה שנים בתנועה, מגע ומדיטציה וחוקר את הקשרים ביניהם. פיזיותרפיסט מוסמך (B.P.T.), מטפל שיאצו בכיר. למד צ’י קונג, טאי צ’י, יוגה, קיטאידו ומחול בארץ, במזרח, באירופה ובארה”ב.
ההשפעות השונות של הדברים שלמד באות לידי ביטוי בשיעור: דגשים תנועתיים מעולם המחול והיוגה, הבנת תנועה מהפיזיותרפיה והקיטאידו, והתכוונות פנימית מעולם המדיטציה.

ליצירת קשר: Reut.guy@gmail.com 0523664031
בשיעוריה מתורגלים סדרות של תנועות בנות אלפי שנים לצד סדרות מודרניות. התרגול עדין וקשוב בדגש על תשומת לב ומודעות לגוף ולתודעה, עבודה מתוך נוחות, וחוויה של חיבור לחוויית הגוף, לאדמה ולשמים. 
רעות בר גיל מתרגלת צ'י קונג שנים רבות, מורה מוסמכת. תלמידתו של כריס מקאליסטר. מטפלת וותיקה בשיאצו ורפואה סינית, בוגרת ביה"ס 'מגע' וחלק מצוות ההוראה וההדרכה של ביה"ס.
 
ליצירת קשר: 0525593000 naama.cifrony@gmail.com
בשיעוריה מתרגלים את סדרת "שמונה יריעות המשי" ומפנימים את עקרונות הצ'י קונג: האיטיות, השקט, הבסיס שהולך ומתייצב ברגלים, זקיפות עמוד השדרה, קצב התנועה שמהדהד את פעימות הלב, וכן - 
האיברים שנשמעים למרכז, המרכז שמנהיג את האיברים - ותשומת הלב (האי -ניין) שמדריכה ועוקבת אחר הפעולות, התנועות והעקרונות.
נעמה היא תלמידתה של מיצ'יקו ניטובה כבר 24 שנים והיא מתאמנת בצ'י קונג ובטאי צ'י.
 
מורה: יניב פסו
ליצירת קשר: 0528339332 maga@maga.org.il
יניב פסו, מטפל בשיאצו מאז 1992, מורה לשיאצו מאז 1997 ומנהל בי"ס 'מגע' משנת 2012. 
מוסמך 'מגע' ומוסמך L.C.S לטיפול בשיאצו, בעל B.A בלימודי פילוסופיה, לימודי מזרח-אסיה ויפנית ומורה לקראטה בדרגת דאן 5.
 שיעור הצ'יקונג בימי חמישי מיועד למתחילים ולמתקדמים. נעבוד על עקרונות נכונים נשימתיים פיסים ומנטליים. השיעור יפתח בחימום איטי, תרגול חזרתי על תנועות מעגליות וסופו של כל שיעור יוקדש לתרגיל מתוך סדרה. התהליך השנתי יהיה בנוי בצורה כזאת שנגדיל את זמן העמידה השקטה ונגיע לחווית צי ברורה בין הידיים (ובשאיפה בהרה ובגוף האנרגטי סביבינו)
האימון מיועד למי שרוצה להכיר צ'יקונג ולמתאמנים ותיקים שרוצים להיכנס לעומק בדרך פשוטה .
השיעור יכול להתאים גם למבוגרים או עם אנשים עם קשיים בברכיים בגב ואחרים.


יוגהמורה: עדי רזאל
ליצירת קשר: adirazel@gmail.com 0525376331
עדי לומדת ומתרגלת יוגה מזה 15 שנים. מלמדת שיעורי האתה יוגה ברוח ה- shadow yoga, יוגה לנשים בהיריון ואחרי לידה. shadow yoga היא אסכולת האתה יוגה, אשר פותחה על ידי שאנדור רמטה ומבוססת על כתבים האתה יוגים. בסדרות המבוא של השדאו, עבודת רגליים ייחודית, תנוחות וכיווני תנועה ספיראלים. מקורם בעולם החי, ובפעילות אנושית כפי שבאה לידי ביטוי באומנויות לחימה, ריקוד, ומלאכות היום יום. כיווני תנועה אלו נועדו לייצר תנועה שקטה ורציפה של הנשימה ושל אנרגיית החיים. 
בשיעורים נלמד עקרונות ועבודת הכנה אשר ייחודית לאסכולה זו. נתרגל מנחים, יציבות ומעברים דינאמים וספיראלים שבבסיס סדרות השדאו. כמו כן, יינתן דגש על יציבה נכונה, ונשימה מודעת. השיעורים מתאימים למתחילים ומתקדמים.
 

תנועה - נשימה - תודעה

מורה: יניב פסו
ליצירת קשר: 0528339332 maga@maga.org.il
יניב פסו, מטפל בשיאצו מאז 1992, מורה לשיאצו מאז 1997 ומנהל בי"ס 'מגע' משנת 2012. 
מוסמך 'מגע' ומוסמך L.C.S לטיפול בשיאצו, בעל B.A בלימודי פילוסופיה, לימודי מזרח-אסיה ויפנית ומורה לקראטה בדרגת דאן 5.
מהלך שיעור התנועה ביום שני - נתחיל ממתיחות נעבור לעבודה דינמית ונסיים בעבודה שקטה. המתיחות כוללת גמישות ,עבודה על הקרקע, חיזוק והארכת שרירים ,התייחסות לעמוד השדרה ולמפרקים השונים. העבודה הדינמית תכלול תרגול אירובי של מגוון תרגילים מתוך הקיטאידו והקראטה כולל ריצות קפיצות ועבודת זוגות. החלק הפנימי והשקט יכלול מדיטציה בישיבה בעמידה ובתנועה ויסתיים בתחושת צי/חשמל/אנרגיה בין הידיים ובכל הגוף. מתאים למי שיכול ליהנות מהחלק הדינמי והאירובי
השעורים לתלמידי מגע בפועל ללא תשלום כחלק משעורי החובה בבית ספר. צוות מגע הפעיל יכול להצטרף ללא תשלום אבל בהתחייבות לחודש לפחות. לקהל הרחב השיעור בעלות חודשית של 200 ש'ח - התשלום בתחילת החודש. שיעור ניסיון כמובן מוזמנים ללא תשלום - רק בתאום מראש איתי
 
 
 

 
מעוניינים בייעוץ לימודים אישי? זקוקים למידע נוסף?
התקשרו עכשיו: 052-8339332 או מלאו את הטופס הקצר שלפניכם:
    

בית-ספר מגע
לימודי שיאצו
כתובתינו: רח' חזקיהו המלך 17, ירושלים
ייעוץ לימודים אישי: 052-8339332הצהרת נגישותמפת אתרמתעניינים בלימודי רפואה אלטרנטיבית? הכירו את השיאצו