מתעניינים בלימודי רפואה אלטרנטיבית? הכירו את השיאצו

המדריך למתלבטים בלימודי רפואה אלטרנטיבית

 
מגוון האפשרויות העומדות בפני המתעניינים בלימודי רפואה אלטרנטיבית כה רבות ולא סתם הבחירה קשה ומבלבלת. בשלב הראשון והבסיסי יש להחליט מהי שיטת הטיפול שאת כליה נבקש ללמוד, ולאחר מכן עלינו להחליט היכן ללמוד.

כמי שמעוניין להפוך למטפל, יש לקחת בחשבון את השלב שיגיע בסיום הלימודים, בו אנו נדרשים לידע, בטחון וניסיון בתחום בו למדנו. אלו אבני היסוד שיאפשרו לנו להתחיל להיות מטפלים בפועל.
ריכזנו עבורכם מספר נקודות חשובות לבדיקה בשלב בו תבחרו את התחום ואת מוסד הלימוד:
  • וותק וניסיון - בחרו במוסד ותיק בעל תכנית לימודים מקיפה המועברת על ידי צוות עם ניסיון בהוראה.
  • היקף שעות הלימוד - בחרו בתכנית לימוד המציעה את היקף השעות הרב בתחום הלימוד שכן היקף השעות משליך באופן ישיר על כמות הידע המועבר לתלמידים.
  • תחום הלימוד - העדיפו תחום שיאפשר לכם באמת לטפל. משמע, סט הכלים שתרכשו יאפשר לכם לטפל במגוון רחב של בעיות וקהלים.
  • פרקטיקה וסטאז' - הקפידו ללמוד במקום שמסגרת לימודיו מציעה התנסות מעשית רחבה לצד הידע התיאורטי המעמיק הנלמד.
  • יחס אישי - העדיפו מוסדות הדוגלים בקבוצות לימוד קטנות בהן תקבלו יותר יחס והכוונה.
  • גמישות ונוחות - סביר להניח כי בשלב הלימודים תצטרכו לעבוד. ישנם לא מעט מוסדות המציעים לימודי בוקר או ערב לנוחות התלמידים, שימו לב לאפשרות זו.
  • היום שאחרי - בחרו במוסד לימודים השומר על קשר עם בוגריו: מפגשים, סדנאות, הרצאות, ליווי מקצועי וייעוץ ועוד. כמטפלים אנו לא מפסיקים ללמוד ולכן נקודה זו חשובה מאוד בהתפתחותכם כמטפלים.

השיאצו ועולם הרפואה האלטרנטיבית

שיאצו הינה שיטת טיפול בת אלפי שנים, אשר בבסיסה טיפול באמצעות מגע.
מקור השם הוא מהשפה היפנית ומשמעותו "לחץ אצבע". אך אין מדובר בלחיצות חזקות או הפעלת כוח משמעותית, אלא במגע פיזי ואנרגטי המתאים למטופל באותו הרגע.
מטרת הריפוי דרך מגע היא להקל על מכאובים, לעודד שינויים בהרגלי החשיבה והתנועה, וגם לסייע במניעת קשיים ומחלות עתידיות.

כיצד נראה טיפול שיאצו?

במהלך טיפול שיאצו המטפל והמטופל נמצאים על מזרון, קרוב לאדמה, עם ביגוד קל המאפשר נוחות. המטפל מתרכז במטופל בלבד, ללא הסחות דעת כמו מוזיקה למשל. אין צורך בציוד מיוחד (כמו מיטת טיפול, שמנים, מחטים וכדומה), והטיפול יכול להתבצע בכל מקום.
המגע בין המטפל למטופל נעשה באמצעות הנחת איברים שונים כמו אצבעות, מרפקים, ברכיים, אמות וכדומה, מה שמאפשר מגע פיזי מתון ונקודתי, ללא עיסויים והחלקות על הגוף.

בעיות בהן שיאצו יכול לטפל

השיאצו כשיטת טיפול משלבת בין טיפול פיזי וטיפול נפשי \ רגשי.
בצד הפיזי: טיפול שיאצו יכול לסייע במגוון רחב של כאבים ובעיות כמ כאבי גב, שרירים, קרסוליים, בטן וחזה, בעיות נשימה כגון אסטמה ואלרגיות שונות, בעיות עיכול ועוד ועוד.
בצד הנפשי \ רגשי: מטופלים רבים מגיעים כאשר הם במשבר או מצוקה, והם מחפשים שקט ואיזון בחייהם, התמודדת עם לחצים וחרדות ועוד.
הטיפול מתאים לכל גיל - מתינוקות ועד הגיל השלישי. כמו כן השיאצו יכול לסייע לנשים בנושאי פריון, או במהלך ההיריון.

מהלך לימודי שיאצו

בשנה הראשונה לומדים את הבסיס התיאורטי של הרפואה הסינית ואת עקרונות השיאצו. כמו כן התלמידים מתחילים בהתנסות מעשית כבר בשנה זו.
בשנה השנייה מרחיבים את הידע התיאורטי ולומדים לאבחן בעיות תוך תשאול והתבוננות. בסוף שנה זו, לאחר עמידה בדרישות הלימודים ומבחן, מקבלים תעודת מטפל שיאצו מוסמך.
השנה השלישית היא שנת סטאז', שלאחריה, במידה ועמדו בדרישות הלימודים והמבחן, יקבלו תעודת מטפל שיאצו בכיר. שנה זו פתוחה גם בפני בוגרים מבתי ספר אחרים.שנת הלימודים הבאה כבר בפתח, ואם תחום השיאצו מסקרן אתכם, בואו להתנסות לפני שאתם נרשמים.
בית ספר 'מגע' בירושלים מקיים בתקופה זו ימים פתוחים בהם ניתן להתנסות בשיאצו מעשי, להיפגש עם מטפלים בכירים וצוות ההוראה, וכן לקבל ייעוץ לימודים אישי.
 

במידה ויש לכם שאלות נוספות, צוות מגע ישמח לטפל בפנייתכם. כתבו לנו:
w
   

 
בית-ספר מגע
לימודי שיאצו
כתובתינו: רח' חזקיהו המלך 17, ירושלים
ייעוץ לימודים אישי: 052-4020557הצהרת נגישותמפת אתרמתעניינים בלימודי רפואה אלטרנטיבית? הכירו את השיאצו