לימודי שיאצו למטפלים - קורסי העמקה בשיאצו

המסלול התלת-שנתי ללימודי השיאצו נועד להכשיר את התלמידים למטפלי שיאצו בעלי יכולות גבוהות. יחד עם זאת גם לאחר הכשרתנו כמטפלים הצורך להעמיק את הידע המעשי והתיאורטי אינו נמוג. על כן לצד כיתות הלימוד ב'מגע' מתקיימים במהלך השנה קורסים וסדנאות העמקה להרחבת ארגז הכלים והעשרת הידע הטיפולי שמוקנה במהלך שנות הלימוד.
 
עבור המטפלים, בוגרי ביה"ס, מסגרת זו חיונית על מנת להכניס רוח חדשה לקליניקה ולשמור על האש הפנימית של המטפל, בלעדיהן הטיפול עלול להפוך לטכני וחסר חיות, להימאס על המטפל ולעקר את יעילותו עבור מטופליו. עבור תלמידי המסגרת התלת-שנתית מדובר בהזדמנות להצטרף ללימוד משותף, ללא הפרדה בין רמות ניסיון או שנות ותק, המאפשרת לדחוף את התלמיד קדימה ולחשוף אותו בפני עומקים ורבדים חדשים בלימוד. הקורסים פתוחים גם בפני מטפלים ותלמידים ממסגרות לימוד שונות.
 
קורסי ההעמקה לשנת תשע"ח:
 
23.11.2017 מערכת הנשימה והחיסון בראיית הרפואה הסינית, תזונה ומגע (3 מפגשים)
בסדנה, בהנחייתן של נעמה עמיאור, מרב מזא"ה ותמר ארקין, נכיר את האנטומיה והפיזיולוגיה של המערכות דרך התנסות חווייתית. נלמד לזהות פתולוגיות ולהבין אותן בעיניים סיניות ונטורופתיות, ונקבל כלים ליצור בריאות טובה יותר באמצעות מגע, תזונה ואורח חיים.
 
 
 
טרם נקבע - "להפוך את הכיסים" - המעגל האנרגטי של הלב: סדנת צ'י קונג ושיאצו עם רמי יולזרי
בסדנה נעקוב אחר מעגל הלב בצ׳י קונג. נתרגל את הקשבתנו לתנועה הפנימית העמוקה וניתן לה ביטוי. בתרגול השיאצו נעקוב אחר השינויים בתנועת הצ׳י במעגל הפנימי, נחפש שפה משותפת באמצעותה נוכל לתאר אותה ונהרהר על משמעותם לחיי מטופלינו ולחיינו.


 
7-18.03.2018 סדנת צ'י קונג שנתית עם מיצ'יקו ניטובה סנסיי (יפן)
מיצ'יקו ניטובה (Michiko Nitobe) סנסיי למדה והתאמנה בסין טאי צ'י עם מאסטר יאנג וצ'י קונג עם פרופ' ג'או. מיצ'יקו פתחה דוג'ו בטוקיו והוציאה ספר בנושא Ba Duan Jin. לאחר יותר מארבעים שנות אימון ומחקר בצ'י קונג, מיצ'יקו מביאה עמה עומק והבנה מופלאים כמו גם היכולת לראות, להדגים ולתקן את תלמידיה.
 
 
 
4-5.05.2018 סופ"ש בית ספרי
פעם בשנה אנו נוהגים להתכנס למפגש משותף שהוא תמצית מהותו של בית ספר 'מגע' - האנשים. תלמידים בהווה ובעבר, אנשי צוות, סקרנים, משפחה וחברים - כולם באים להכיר, להיפגש, לחוות מחדש את המפגש המיוחד הזה. בסופ"ש נקיים סדנאות שיאצו, תנועה והרצאות בהנחייתם של צוות ביה"ס. נשב לארוחות משותפות ונלון בליל שישי במקום. 
 
 
 
24.05.2018 "להביא את המטפל למרכז הבמה" : שיווק והעצמה אישית למטפלים
בסדנה ילמדו המטפלים כלים למיתוג ושיווק עצמי, להגדרת מטרות ויעדים להצלחה ממוקדת ובניית תמונת ניצחון אישית.
הסדנה כוללת הרצאות פרונטליות ועבודה מעשית שבה המטפלים יגדירו יעדים לטווח קצר, יעדים לשנה ויעדים לחמש שנים. בסיום הסדנא סיכום תהליך ו-"שיגור" עצמי להמשך הדרך.
 
 
 
15-17.07.2018 סדנאות שיאצו עם כריס מקאליסטר (שבדיה)
סדנת שיאצו בת 3 ימים עם המורה כריס מקאליסטר. כריס ממשיך את הקשר ההדוק ורב השנים עם בית הספר ומגיע אחת לשנה להעביר סדנאות שיאצו ב'מגע'.
 
כריס מקאליסטר מכהן כיו"ר ההתאחדות האירופאית לשיאצו, עוסק באומניות ריפוי, תנועה ולחימה משנת 1986. למד באנגליה, ארה"ב, הולנד, סין ויפן עם טובי המורים בעולם (נייג'ל דווס, טד קפצ'וק, סוזוקי טקאו, פיטר ייטס, גואה חואה ועוד). 


 

 
מעוניינים בייעוץ לימודים אישי? זקוקים למידע נוסף?
התקשרו עכשיו: 052-8339332 או מלאו את הטופס הקצר שלפניכם:
   

בית-ספר מגע
לימודי שיאצו
כתובתינו: רח' חזקיהו המלך 17, ירושלים
ייעוץ לימודים אישי: 052-8339332מפת אתרמתעניינים בלימודי רפואה אלטרנטיבית? הכירו את השיאצו