שיעורי תנועה

ברפואת המזרח התפתחו במשך אלפי שנים דרכים מדויקות לחוש ולאבחן את התנועה הפנימית של האדם הפונה לטיפול. נעשה שימוש בשאלות, בהתבוננות, בהקשבה עמוקה - בכל החושים. ב'מגע' אנו לומדים דרכים אלו ומתמקדים בכלי האבחון העיקרי בשיאצו: מגע.

אנו נותנים משקל רב לתחושת הצ'י (ביפנית Ki, האנרגיה או החיוניות) ומתבוננים בצורה בה היא מתפרצת, זורמת ונתקעת. אנו לומדים לחוות ולחוש צ'י באמצעות רצף התנועות והמגע של השיאצו ובאמצעות תרגול עצמי ותרגול בזוגות של תנועה רוגעת או דינמית, תרגול המבוסס על אמנויות תנועה רכות סיניות ויפניות כמו צ'י-קונג, סיישין- קיטאידו וכן מדיטציה. כמו כן, התנועה מאפשרת להתרכז, לנשום, להיפתח ומסייעת להישמר מפגיעות פיזיות ומנטליות.

מערכת שיעורי תנועה לשנת הלימודים תשע"ז: 

יום

שעות

מקום

שיעור

מורה

א'

08:30-09:45

בית ספר 'מגע'

צ'י קונג

רונית מלכין

16:30-17:30

בית זית

צ'י קונג

מיכאל שחרור

17:15-18:45

בית ספר 'מגע'

יוגה

עדי רזאל

18:00-19:30

אולם בי"ס פולה בן גוריון

סיישין קיטאידו

אפרת ארזי

ב'

08:30-10:00

פארק הירקון, תל אביב

צ'י קונג

תומר בשן

17:30-19:00

הסטודיו של ורטיגו, מרכז ז'רר בכר, מרכז ירושלים

צ'י קונג

ענת יפה

ג'

08:30-09:30

גן השושנים

צ'י קונג

מיכאל שחרור

18:45-20:15

 בביתה של רונית, המושבה הגרמנית

צ'י קונג

רונית מלכין

ד'

08:15-09:15

בית זית

צ'י קונג

מיכאל שחרור

08:30-09:30

מבוא ביתר

צ'י קונג

רעות בר גיל

17:00-18:30

בית ספר 'מגע'

יוגה

עדי רזאל

ה'

17:45-19:15

בית ספר 'מגע'

יוגה

עדי רזאל


 

סיישין קיטאידו

סיישין קיטאידו היא שיטה הנמצאת על התפר בין אמנויות הלחימה והתנועה. סיישין קיטאידו מבוססת על החכמה הגופנית והעוצמה של אמנויות לחימה יפניות ויש בה מהחופש והספונטניות של שיטות תנועה מערביות.


מכיוון שסיישין קיטאידו אינה עוסקת בלחימה, והגנה עצמית אינה המטרה שלה, הרי שהאימון מתייחס לקשת רחבה - החל ביעילות הטכניקה, דרך עושר הביטוי שתנועה מאפשרת, וכלה בתהליך של גילוי עצמי והליכה אל מעבר לגבולות ולדפוסים מוכרים.
באימון קיטאידו נפתחת בפני המתאמן ההזדמנות להתנסות בספקטרום תנועתי רחב- הן פתוח יאנגי ומתפרץ, והן ייני, פנימי ופורמלי, וכך לפגוש את הגבולות שלו, ולחצות אותם.

מורה: אפרת ארזי
ליצירת קשר: efurato@yahoo.com 054-4394422
בוגרת בית ספר 'מגע' לשיאצו, נשואה ואם לשלושה ומתגוררת במבוא ביתר. אשת חינוך. מתאמנת בקיטאידו מעל 15 שנים, ומלמדת מעל עשור. 

צ'י קונג

צ'י קונג הוא שם כללי לסדרות התנועה שנוצרו בהשראת הרפואה הסינית המסורתית ואפשר אפילו לראות בהם מעין רפואה מונעת. אם הדיקור פותח חסימות לאורך תעלות האנרגיה, הרי שהתנועות של מתרגל סדרת הצ'י קונג מונעות מן החסימות להיווצר. אימון קבוע תורם לבריאות הגופנית, ליציבות הנפשית.
שיעורי הצ'י קונג ניתנים על ידי חמישה ממורי בית הספר: מיכאל שחרור, רונית מלכין, תומר בשן, רעות בר גיל וענת יפה. כל מורה מלמד סדרת תנועות שונה ובדרכו הייחודית.
 
 
ליצירת קשר: michael.shachrur@gmail.com 054-6410845
פולדאנפולד (FoldUnfold QiGong) עוסק בקיפול הגוף ופריסתו במרחב באופנים שונים תוך יצירת קשר למרכז הגוף. הוא מציג תפיסה חדשה, בהירה וחוויתית של יין ויאנג המבוססת על הבנת ארגון מפרקי הגוף בכמה אופנים בסיסיים. פולדאנפולד עוסק בקשר בין ארגון התנועה לזרימת האנרגיה, לפונקציונאליות ולהבעתיות תנועתית. רצף המאחד את הפיסי, האנרגטי, הנפשי והתקשורתי.
מיכאל שחרור מפתח שיטת פולדאנפולד, מוסמך ומלמד BMC (אנטומיה חוויתית ותנועה התפתחותית), תנועה ואילתור בתנועה. בעל נסיון רב באמנויות הצ'י: צ'י קונג, זן-שיאצו (בוגר 'מגע') וסיישין-קיטאידו, תואר שני בקומפוזיציה במחול מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

מורה: רונית מלכין
ליצירת קשר: ronitmalkin@gmail.com 052-4256266
בשיעוריה משלבת דינמיות תנועתית, ובתוכה תחושת התרחבות וזרימה, לצד השקט, שמאפשר התבוננות פנימית עמוקה בתחושות שנחוות במהלך התרגול.
רונית מלכין מורה לצ'י קונג, תלמידתם של כריס מכאליסטר וד"ר אלן פיטפילד. בוגרת ביה"ס 'מגע', מטפלת מוסמכת ומורה לשיאצו בביה"ס. 
 
מורה: תומר בשן
ליצירת קשר: tomerbashan29@gmail.com 054-6601656 
תומר מטפל בתנועה ובמגע בשילוב בין גישות מזרח ומערב. עוסק למעלה מחמש עשרה שנים בתנועה, מגע ומדיטציה וחוקר את הקשרים ביניהם. פיזיותרפיסט מוסמך (B.P.T.), מטפל שיאצו בכיר. למד צ’י קונג, טאי צ’י, יוגה, קיטאידו ומחול בארץ, במזרח, באירופה ובארה”ב.
ההשפעות השונות של הדברים שלמד באות לידי ביטוי בשיעור: דגשים תנועתיים מעולם המחול והיוגה, הבנת תנועה מהפיזיותרפיה והקיטאידו, והתכוונות פנימית מעולם המדיטציה.

ליצירת קשר: Reut.guy@gmail.com 052-3664031
בשיעוריה מתורגלים סדרות של תנועות בנות אלפי שנים לצד סדרות מודרניות. התרגול עדין וקשוב בדגש על תשומת לב ומודעות לגוף ולתודעה, עבודה מתוך נוחות, וחוויה של חיבור לחוויית הגוף, לאדמה ולשמים. 
רעות בר גיל מתרגלת צ'י קונג שנים רבות, מורה מוסמכת. תלמידתו של כריס מקאליסטר. מטפלת וותיקה בשיאצו ורפואה סינית, בוגרת ביה"ס 'מגע' וחלק מצוות ההוראה וההדרכה של ביה"ס.
 
מורה: ענת יפה
ליצירת קשר: anatyaffe@hotmail.com 054-7805744
ענת מנחה שיעורי צ'י קונג דינאמיים המשלבים תנועתיות רבה עם הקסם הסטטי של הצ'י קונג. כל שיעור מתחיל מחימום דינמי. מהחימום ממשיכים אל תרגול סדרות צ'י קונג קלאסיות, לימוד קאטה תנועתית וסיום של מתיחות והרפיה. השיעור שזור בידע הרב שצברה ענת במשך השנים כרקדנית מקצועית, מטפלת בשיאצו בוגרת 'מגע' ומורה לתחומי מחול שונים.
 

יוגהמורה: עדי רזאל
ליצירת קשר: adirazel@gmail.com 052-5376331
עדי לומדת ומתרגלת יוגה מזה 15 שנים. מלמדת שיעורי האתה יוגה ברוח ה- shadow yoga, יוגה לנשים בהיריון ואחרי לידה. shadow yoga היא אסכולת האתה יוגה, אשר פותחה על ידי שאנדור רמטה ומבוססת על כתבים האתה יוגים. בסדרות המבוא של השדאו, עבודת רגליים ייחודית, תנוחות וכיווני תנועה ספיראלים. מקורם בעולם החי, ובפעילות אנושית כפי שבאה לידי ביטוי באומנויות לחימה, ריקוד, ומלאכות היום יום. כיווני תנועה אלו נועדו לייצר תנועה שקטה ורציפה של הנשימה ושל אנרגיית החיים. 
בשיעורים נלמד עקרונות ועבודת הכנה אשר ייחודית לאסכולה זו. נתרגל מנחים, יציבות ומעברים דינאמים וספיראלים שבבסיס סדרות השדאו. כמו כן, יינתן דגש על יציבה נכונה, ונשימה מודעת.

 
 
מעוניינים בייעוץ לימודים אישי? זקוקים למידע נוסף?
התקשרו עכשיו: 052-8339332 או מלאו את הטופס הקצר שלפניכם:
   

בית-ספר מגע
לימודי שיאצו
כתובתינו: רח' חזקיהו המלך 17, ירושלים
ייעוץ לימודים אישי: 052-8339332מפת אתרמתעניינים בלימודי רפואה אלטרנטיבית? הכירו את השיאצו